Menu
There was an error displaying content. Please refer to event log.
خرید آبنمای خانگی ، جلوه ای دیگر به حیاط منزل خود دهید

آبنما خانگی:

آبنماهای خانگی می توانند قسمتی از دیوار فضای شما باشند و به هیچ وجه فضای داخلی را اشغال نکنند.

اگر می خواهید با تغییر در دکوراسیون منزل خود از این روش برای داشتن آبنما استفاده کنید، بهتر است قبل از آن با یک متخصص صحبت کنید. زیرا امکان ایجاد حفره در برخی از دیوارها (دیوارهای باربر) وجود ندارد و موجب بروز اشکال در سازه ساختمان شما خواهد شد.
آبنماهای خانگی می تواند در دکوراسیون ورودی و راهرو یا لابی آپارتمان های مسکونی به کار رود و حس طراوت و شادابی به فضا دهد. آبنمای دیواری برای چنین فضاهایی مناسب است زیرا فضای کف را کمتر اشغال می کند و می تواند نقطه کانونی فضا تبدیل شود.

 آبنما خانگی

انواع مختلف آبنماهای خانگی برای استفاده در داخل منزل، حیاط خلوت یا باغ، متصل به دیوار، روی میز و یا ایستاده در بازار وجود دارند. برای اینکه آبنمای خانگی شما انرژی تماما مثبتی را به دکوراسیون منزلتان بدهد لازم نیست حتما از ظاهری مجلل و لوکس برخوردار باشد.

در انتخاب آبنمای مورد نظرتان حتما به هماهنگی و هارمونی آن با دکوراسیون کلی منزل توجه داشته باشید. این کار ترکیب بسیار زیبایی را در دکوراسیون خانه بوجود می آورد و از شلوغ بنظر آمدن آن جلوگیری می کند. اما انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن آبنما در درجه بعدی اهمیت قرار می گیرد.

 آبنما خانگی

معمولا بهترین مکان ها برای قرار دادن آبنمای خانگی در ضلع شرقی، جنوب شرقی، وشمال خانه است. سعی کنید از قرار دادن آبنما در مناطقی نزدیک به شومینه که محل تسلط آتش بر محیط است خودداری کنید. همچنین اتاق خواب هم اصلا مکان مناسبی برای قرار دادن آبنما نخواهد بود. حتی اگر اتاق خوابتان در بخش های شرق، جنوب شرقی و شمال خانه است از قرار دادن آبنما در اتاق خواب پرهیز کنید.

استفاده از آبنما در طراحی لابی ساختمان های بزرگ:

لابی ساختمان های بزرگ ، اولین فضایی ایست که ساکنان و مراجعه کنندگان در بدو ورود در آن قرار می گیرند. این لابی ها معمولا وسعت و مساحت بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند. بنابراین بستر مناسبی را فراهم می کنند تا آبنما های لابی  زیبایی را در خود جای دهند.

مورد مهمی که باید در هنگام خرید آبنمای خانگی به آن توجه زیادی داشته باشید ساکت بودن موتور آبنما است. در هنگام خرید حتما از بی صدا بودن موتور آبنما و قابلیت تعمیر و نظافت آسان آن اطمینان حاصل کنید.

در حال حاضر در بازار بسیاری از نمونه های بی کیفیت و پر سروصدا وجود دارند که از لحاظ طول عمر نیز به هیچ عنوان مناسب نیستند و بعداز مدت کوتاهی کار کردن نیاز به تعمیر پیدا می کنند. بنابراین دقت زیادی در این زمینه بخرج بدهید. برای بیشتر کردن تاثیر آبنمای خانگی در دکوراسیون می توانید با اضافه کردن سنگ، کریستال و رایحه های خوشبو این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و انرژی مثبت را در فضا پخش کنید.

گروه فنی و مهندسی نسیم با کادری مجرب و آموزش دیده آماده فروش طراحی و ساخت انواع آبنما خانگی با قیمت مناسب می باشد.

 

آبنمای خانگی ، طراوت و آرامش در دکوراسیون منزل
استخر، برکه و آبنما: آب همیشه برای انسان ها نشانه ای از آرامش و طراوت بوده است. در طول تاریخ تاثیرات عنصر آب در معماری جهان و ایران باعث خلق فضاهایی زیبا و دلنشین شده است. حوض، قلب معماری سنتی ایران و یکی از نشانه ها و شاخصه های آن است. امروزه نیز آب به شکلی مدرن و تازه به فضای داخلی خانه های ما آمده و بسیاری از ما از اینکه آبنمایی زیبا در گوشه ای از خانه خود داشته باشیم قطعا لذت می بریم. اما سوال اینجاست که نمونه های مختلف این آبنماها کدامند؟ کدام یک از آنها مناسب دکوراسیون منزل ماست؟! و در کدام قسمت های خانه می توانیم از آنها استفاده کنیم؟! برای یافتن پاسخ این سوال ها با این مطلب و چیدانه همراه باشید.

حوض و آبنما در طراحی داخلی

شاید اولین گزینه ای که به ذهن می رسد وجود آبنمایی با ظاهر سنتی در فضای داخلی خانه است. حوض کوچکی که فواره ای را در وسط خود جای داده می تواند حال و هوای گذشته ها را به خانه شما بیاورد و به شما کمک کند تا از آن لذت ببرید.

 زیباترین آبنماها برای باغ و دکوراسیون منزل شما

آبنماهای طبیعی در دکوراسیون داخلی

آبنماهایی که با سنگ های طبیعی و گیاهان طراحی می شوند این حس را القا می کنند که گوشه کوچکی از طبیعت به خانه شما آمده است. در تصویر بالا نمونه ای از این نوع آبنماها را می بینید که در راحتی راه پله تلفیق شده و در شیب قرار گرفته تا از سرازیز شدن آب کمک بگیرد.

آبنماهای پیش ساخته در فضای داخلی دکوراسیون منزل

آبنماها با ظاهر طبیعی را گاه می توانید به صورت عنصری آمده و مجزا از فروشگاه ها خریداری کنید و به خانه بیاورید و گاه نیز باید برای ساخت آنها اهالی فن و متخصصان ساخت آب نما را به خانه بیاورید. نمونه های الهام گرفته از این نوع آبنما ها در شکلی مدرن نیز تولید می شوند که شما به راحتی می توانید آنها را خریداری کنید و به منزل بیاورید.

امروزه این آبنماهای پیش ساخته در انواع و اقسام سبک ها و رنگ ها طراحی و تولید می شوند. تنها کافیست که شما کاتالوگ ها و نمونه کارها را بررسی کنید و آنچه را متناسب با سلیقه شماست پیدا کنید. مزیت این آبنماهای پیش ساخته در آن است که:

  • معمولا فضای کمی را اشغال می کنند و برای خانه های کوچک مناسبند
  • نیاز به ساخت و ساز و تغییر معماری داخلی خانه نیست
  • اگر مستاجر باشید به راحتی آنها را حمل کرده و به خانه جدید می برید
  • در ترکیب و همنشینی با گیاهان آپارتمانی فضایی زیبا را خلق می کنند
  • از نظر قیمت در مقابل آبنماهای دیگر مقرون به صرفه هستند
  • با عملیات پمپاژ در مصرف آب صرفه جویی می کنند و آن را در چرخه ای قرار می دهد

  آبنماهای پیش ساخته مدرن (آبنما های دیواری و ایستاده)

این آبنماهای پیش ساخته در سبک مدرن نیز تولید می شوند. نمونه های ایستاده برای قرار گیری بر روی کف و نمونه های دیواری برای اتصال به دیوار با تنوع رنگ و طرح در فروشگاه ها عرضه می شوند.

طراحی آبنما در فضای ورودی

وجود آبنما در در فضای ورودی باعث می شود تا در بدو ورود حس آرامش و طراوت به شما و مهمانانتان القا شود. انتخاب نوع مناسب آبنما می تواند به شما کمک کند تا بتوانید به وسیله آن فضای ورودی خانه را به راحتی از دیگر بخش ها جدا کنید و مرز میان آنها را به نمایش بگذارید.

استفاده از آبنما در طراحی نشیمن منزل

آبنما ها می توانند در فضای دورهمی های شما حس آرامش و طراوت را برایتان فراهم کنند. حضور آبنماهای دیواری در فضای نشیمن خانه بر چیدمان مبلمان تاثیر گذار باشد. در فضای نیم دایره ای به مرکز آبنما مبلمان نشیمن را بچیند و حضور آب را در نزدیک ترین مکان نسبت به خود حس کنید.

فضای مناسبی را برای آبنما ها در خانه پیدا کنید. دقت داشته باشید باید این فضا به خوبی در معرض دید باشد و خللی در رفت و آمد در فضای نشیمن ایجاد نکند.

آبنماهای توکار می توانند بخشی از دیوار فضای نشیمن شما باشند و به هیچ وجه فضای داخلی را اشغال نکنند. اگر علاقه دارید که با تغییر در دکوراسیون منزل خود از این روش برای داشتن آبنما استفاده کنید، بهتر است قبل از آن با یک متخصص صحبت کنید. زیرا امکان ایجاد حفره در برخی از دیوارها (دیوارهای باربر) وجود ندارد و موجب بروز اشکال در سازه ساختمان شما خواهد شد. 

اگر نشیمن خانه شما بزرگ است و می خواهید تفکیک فضایی در آن ایجاد کنید می توانید از دیواره های آبی یا همان آبنماهایی که امکان قرارگیری در وسط فضا را دارند استفاده کنید. این کار تنها با نصب درچه های آب در سقف و بستر جمع آوری آن در کف امکان پذیر است. البته این کار نیازمند برنامه ریزی و طراحی سیستم های تاسیساتی آبرسانی در سقف و کف می باشد.

استفاده از آبنما در فضای زیر راه پله

امروزه طراحان ایده های متفاوت و جذابی برای استفاده از فضای زیر پله ارائه می دهند. فضایی با ارتفاع کم و تنها با اشغال بخشی از خانه می تواند به فضایی کاربردی تبدیل شود.

این بار می خواهیم به شما پیشنهاد دهیم که از آن برای زیباتر کردن منزل استفاده کنید و آبنماهای خود را در آنجا قرار دهید. آبنماهاب پیش ساخته نیز می تواند گزینه مناسبی برای این فضا باشند.

طراحی آبنما در فضای سرویس بهداشتی

آبنماهای مدرن به زیبایی و راحتی می توانند با فضای روشویی در دکوراسیون سرویس بهداشتی ترکیب شوند. نمونه زیبایی از این ترکیب را می توانید در تصویر بالا ببینید.

آوردن آبنمای فضای بیرونی به داخل منزل

با وجود دریچه ای در دیوار شما به راحتی می توانید آبنما و حوضی مشترک برای فضای داخلی و بیرونی منزل خود داشته باشید. امکان داشتن چنین فضایی به طراحی پلان و همنشینی فضاها در آن وابسته خواهد بود. با این ایده طراحی فضای بیرونی بر روی طراحی فضای داخلی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

طراحی آبنما تنها مختص فضاهای مسکونی و دکوراسیون منزل نیست. شما در طول روز ساعات بسیار زیادی را در محل کار خود به سر می برید و تحت فشار کار قرار می گیرید. یکی از راه های ایجاد آرامش در فضاهای اداری آوردن آبنما، حضور آب و قرارگیری شان در کنار گیاهان است. 

استفاده از آبنما در طراحی لابی ساختمان های بزرگ

لابی ساختمان های بزرگ اولین فضای ایست که ساکنان و مراجعه کنندگان در بدو ورود در آن قرار می گیرند. این لابی ها معمولا وسعت و مساحت بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند. بنابراین بستر مناسبی را فراهم می کنند تا آبنما های زیبایی را در خود جای دهند.

اگر علاقمند هستید تا طراوت و حس آرامش جریان آب را به درون خانه خود بیاورید و به دنبال آبنماهای زیبا و متفاوتمی گردید، فعالان در این حوزه در قسمت آب نما از بخش اهالی فن چیدانه می توانند به شما کمک کنند. با مشاهده پروفایل اهالی فن هرکدام از آنها به نمونه کارها و اطلاعات تماس شان دسترسی خواهید داشت.

آبنما خانگی چیست ؟

آبنمای خانگی چیست | آبنما چیست ؟

به لوازمی که در آن از آب برای تزیین و زیبایی مکان های متفاوت استفاده میگردد , آبنما می‌گویند .

از آنجایی که آب علامت طهارت و متانت را برای بشر ها دارااست در اصل در معاش آن ها نقش متعددی را خواهد داشت . آب به نوبه ی خویش در پارک‌ها و باغ‌ها , سکو حرارت هوا را متعادل می نماید , رطوبت نسبی را برای گیاهان تامین می نماید و سبب تازگی و شادابی می گردد که کلیه ی این عوامل سبب ساز کاهش یکنواختی و کم آبی محیط می‌شود . با وجود بوستان ها و باغات با نصب آبنما جذابیت مکان ها دو چندان میشود .

 

آبنماها اشکال مختلفی آبنما باغی – آبنما دیواری – آبنما شیشه ای – آبنما سنگی – آبنما صخره ای – آبنما خانگی – آبنما موزیکال – آبنما چهره‌ای – آبنما مه پاش – آبنما فیبر نوری – آبنمامیدانی – آبنما پرده ای و . . دارا‌هستند که بسته به سلیقه و ذوق  اشخاص , آنها‌را پباده سازی می نمایند . بعضا از آنان برای محیط های کوچک و بعضا برای محیط های بزرگ اجرا می گردند . برای مثال از آبنماهای شیشه ای بیشتر در محیط های داخلی اداری , تجاری و مسکونی و از آبنماهای صخره ای در سفره خانه ها , مرکزهای تفریحی و عمومی مثل رستوران ها و …  استفاده می نمایند.

 

مشاوره رایگان
اگر قصد خرید آبنمای خانگی جهت زیبا کردن حیاط خانه ، محیط کار و ... را دارد با کارشناسان گروه فنی و مهندسی نسیم تماس بگیرید . 
تماس مستقیم با ما : ۰۹۱۷۷۱۲۹۹۱۰ / ۰۹۱۷۳۱۴۰۱۷۸
کلمات کلیدی

ابنما , اجرای آبنما , استخر , انواع آبنما , آب نما , آبشار , آبنما پارتیشن , آبنما تراورتین , آبنما موزیکال , آبنمای خانگی , آبنمای خانگی پیش ساخته , آبنمای سنگی , آبنمای شیشه ای , آبنمای موزیکال , آدرس فروشگاه آبنما , باربیکیو , بورس آبنمای خانگی , خرید اینترنتی آبنما خانگی , خرید اینترنتی آبنما دکوری , خرید اینترنتی آبنمای خانگی , خرید آبنما , خرید آبنما خانگی , خرید آبنما خانگی کوچک , خرید آبنمای رومیزی , دکور ابنما , دکوراسیون , دکوراسیون داخلی با اب نما , روف گاردن , شرکت آب نما , شرکت آبنما شیشه ای , طراحی آبنما , طراحی فضای سبز , عبارات کلیدی , فروش ابنما خانگی , فروش اینترنتی آبنما , فروش آبنما , فروش آبنما فایبرگلاس , فروش آبنما کوچک , فضای سبز , فواره , فواره موزیکال , قیمت ابنما صخره ای , قیمت انواع اب نما , قیمت آبنما , قیمت آبنما سنگی , قیمت آبنما شیشه ای , قیمت آبنمای خانگی , گلدان , لیست قیمت آبنمای خانگی , مجسمه , محل فروش آبنما در تهران , محوطه سازی , مخزن شیشه ای , مرکز فروش آبنما در کرج , مرکز فروش آبنمای آپارتمانی , نازل , نازل فواره 

آبنما در باغهای ایرانی | ساخت آبنما برای باغ

در باغ‌های ایرانی، برای ایجاد محیطی آرام، خنک و پرسایه، و همچنین آوردن صدای آب به داخل محیط باغ، از انواع آبنما و جوی های آب استفاده میشود.

آب با گذر از جوی ها و استفاده از شیب زمین به حوضچه ای ریخته میشد. استفاده از آب نما در داخل باغ، میتواند بسیار هیجان انگیز باشد. استفاده از سنگهای طبیعی  برای ساخت آبنما، میتواند گوشه ای از حیاط منزل یا باغ شما را به آبشاری طبیعی تبدیل کند. آبشاری که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود میکند.

آبنما در باغهای ایرانی | ساخت آبنما برای باغ

ساکنان باغ در روزهای گرم تابستان، به ویژه هنگام نیمروز، در کنار آب‌نما به استراحت پرداخته و از صدای دلنشین برخورد آب با سنگ ها و صخره ها لذت میبرند.